קורונה ביער השחור

טיול ביער השחור בצל הקורונה

לאור השאלות הרבות בנושא הקורונה החלטתי לרכז פה את כל המידע הידוע נכון להיום.

שימו לב: המידע לוקט מאתרים שונים ברחבי הרשת (בדגש על אתר משרד הבריאות הישראלי והגרמני) ועל כל משתמש לבדוק ולאמת את המידע באופן עצמאי ועל אחריותו בלבד, הנהלת האתר לא תישא בשום אחריות בנושא.

מומלץ לבדוק עדכונים ושינויים גם באתר Tripsguard ובאתר BMI הגרמני

על פי הנחיות משרד הבריאות הישראלי (מבוסס על המידע המופיע כאן כל נוסע ישראלי היוצא מישראל צריך לעמוד בהנחיות הבאות:

 • כל הנוסעים היוצאים מישראל ששהו בישראל מעל 72 שעות יבצעו בדיקת PCR לנשאות לנגיף הקורונה במהלך 72 השעות שלפני הטיסה. בחברת התעופה יש להציג את תוצאת בדיקת ה-PCR השלילית לנציג חברת התעופה. הוראה זו לא חלה על מי שמחזיק בתעודת התחסנות או אישור מחלים ישראליים, אותם תידרשו להציג במקום את תוצאת הבדיקה.

 • החל מתאריך 1.6.2021 לא נדרש למלא טופס הצהרת נוסע יוצא מישראל.
 • יש להדפיס אישור על מילוי הבקשה ולהביאו לנמל התעופה לצורך הצגתו לגורמים הרלוונטיים. יש לשמור את ההדפסה עד לכניסה למדינת היעד.
 • שימו לב החל מתאריך 1.6.21 בדיקות קורונה שבוצעו בקופות החולים לא יאושרו לטיסה ועל כן יש לבצע בדיקה פרטית במקומות הבאים:
  • Check2fly – עלות בדיקה שכזו תעלה כ-45 ש"ח למי שמעוניין בקבלת תשובה בתוך 14 שעות וכ- 135 ש"ח למי שמעוניין בתשובה בתוך 4 שעות. את ההזמנה יש לבצע דרך אתר Check2fly של חברת אומגה.
  • מרכזי ביקור רופא – אפשרות חדשה שנוספה לאחרונה ומאפשרת בדיקה בעלות של 99 ש"ח, הזמנה יש בצע דרך האתר aidg.co.il כאשר ביצוע הבדיקה מתקיים במרכזים השונים הפזורים בארץ
  • בתי חולים – יתן לבצע את הבדיקה גם בבתי החולים המופיעים בקישור הבא בעלות של כ300 ש"ח לבדיקה – רשימת בתי חולים לבדיקות פרטיות

הנחיות ודרישות כניסה לגרמניה

 • כל מי שמגיע לגרמניה נדרש להציג בדיקת קורונה שלילית שנעשתה לא יותר ב72 שעות. מחוסנים ומחלימים פטורים מבדיקה שכזו (יש צורך בהצגת הוכחה עם שם ותאריך החיסון באנגלית) ולשאת אתכם דרכון בתוקף הכולל תמונה.
  שימו לב: על פי הנחיות בגרמניה מחלים נחשב כמחלים רק אם עוד לא עברו 6 חודשים מרגע ההחלמה, במידה ועברו 6 חודשים יש לבצע בדיקות כמי שלא חוסן / החלים.
 • אורחים וילדים מגיל 6 ומעלה שאינם מחוסנים, צריכים להציג במהלך השהות ביער השחור בדיקת קורונה שלילית לספק האירוח בכל 72 שעות ובדיקת קורונה שלילית כל 24 שעות על מנת להיכנס לאטרקציות.
 • מטיילים שאינם מחוסנים או מחלימים יצרכו להציג בדיקת קורונה שלילית בכל 72 שעות על מנת להיכנס למסעדות ומתקני פנאי.

דרישות כניסה לשוויץ

 • כל מי שמגיע לשוויץ נדרש להציג בדיקת קורונה שלילית שנעשתה לא יותר ב-72 שעות. מחוסנים ומחלימים פטורים מבדיקה שכזו (יש צורך בהצגת הוכחה עם שם ותאריך החיסון באנגלית) ולשאת אתכם דרכון בתוקף הכולל תמונה.
 • יש למלא טופס כניסה https://swissplf.admin.ch/formular

דרישות כניסה לצרפת

 • כל מי שמגיע לצרפת נדרש להציג בדיקת קורונה שלילית שנעשתה לא יותר ב-72 שעות.
 • החל מתאריך 9/6/21 מחוסנים ישראליים יוכלו להיכנס ללא בדיקה.

איפה ניתן לבצע בדיקות קורונה ביער השחור

ברחבי היער השחור קיימים מספר מרכזי בדיקות קורונה אותם ניתן למצוא בקישורים הבאים: Hochschwarzwald , Ortenaukreis

שימו לב: בגרמניה קיימות שתי סוגי בדיקות האחת מהירה והשנייה בדיקת PCR.

בדיקה מהירה לרוב תהיה זולה יותר (חלק מחברי הקבוצה מציינים שבמקומות מסוימים ביצעו להם בדיקה בחינם) ותוצאות הבדיקה מספיקים לרוב על מנת להיכנס לאטרקציות השונות או כהצגה למקום הלינה.

בדיקת PCR בדיקה זו לרוב תהיה יקרה יותר אך היא נדרשת על פנת להיכנס לישראל וזאת על פי נהלי משרד הבריאות הישראלי.

סטאטוס פתיחה לאטרקציות המרכזיות ביער השחור

עודכן בתאריך 14.6.21

הנחיות חזרה לארץ

חזרה לארץ

על פי הנחיות משרד הבריאות הישראלי (מובסס על המידע המופיע כאן) כל מי שחוזר מחו"ל מחוייב לעמוד בתנאים הבאים:

 • כל הנוסעים המגיעים לישראל ששהו מעל 72 שעות בחו"ל יציגו לחברת התעופה לפני ההמראה תוצאת בדיקת PCR שלילית לנשאות לנגיף הקורונה. את הבדיקה יש לבצע בתוך 72 שעות לפני ההמראה לישראל. חובה זו תחול גם על מי שמחזיקים בתעודת התחסנות או אישור מחלים. הדבר מהווה תנאי כניסה לישראל. (פירוט המקומות בהן ניתן לבצע בדיקות בקפריסין בפיסקה הבאה).
 • לאחר הנחיתה בישראל כלל הנוסעים (כולל מחלימים ומחוסנים) יחוייבו בבדיקת קורונה בשדה התעופה שבישראל. שימו לב החל מתאריך 1.6.21 בדיקות קורונה שבוצעו ללא עלות עבור נוסעים שחזרו מחו"ל, יבוצעו מעתה בתשלום על חשבון הנוסעים כאשר עלות בדיקה שכזו תעלה כ80 ש"ח בהזמנה מראש או 100 ש"ח למי שיגיע ללא הזמנה מראש. את ההזמנה יש לבצע דרך אתר Check2fly של חברת אומגה. החל מתאריך 10.6.21 התשלום עבור הבדיקות יבוצע מראש באתר פמי פרמיום שיכנסו להפעיל את מתחם הבדיקות של נתב"ג
 • כלל הנוסעים הנכנסים לישראל (אזרחים וזרים), לרבות מחלימים ומחוסנים, נדרשים למלא טופס הצהרת נוסע נכנס לישראל.
  בטופס ההצהרה יש למלא פרטים אישיים, פרטים על הבידוד והצהרת בריאות.
  את טופס ההצהרה יש למלא בסמוך לטיסה ולא יותר מ – 24 שעות שלפני המראת הטיסה הנכנסת לישראל.
  נוסעים המחויבים בבידוד ימלאו בטופס זה גם דיווח על בידוד.
  מחלימים ומחוסנים אשר מחזיקים בתעודת החלמה או התחסנות שהונפקו על ידי משרד הבריאות בישראל ובתוקף ולא הגיעו ממדינות בעייתיות המופיעות באתר הרישמי של משרד הבריאות (קפריסין לא נמצאת הרשימה זו), לא יידרשו לבידוד בעת כניסתם לישראל.
  מי שאינם מחלימים ומחוסנים יידרשו לבידוד בייתי (המשמעות היא שילדים שלא חוסנו חוזרים בשלב זה לבידוד).

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

גלילה למעלה

מתעניינים ביער השחור?

הצטרפו אלינו לקבוצת הפייסבוק ונשמח לעזור.

מתעניינים ביער השחור?

למה להתלבט לבד? הצטרפו אלינו לקבוצת הפייסבוק ותוכלו לשאול את מי שכבר ביקר במקום.