מסלול טיול 10 ימים ביער השחור

פרחים ביער השחור

המסלול טיול המוצע בפוסט הוא מסלול טיול אותו עשינו בסוף חודש יוני 2018, כטיול בר מצווה ברחבי היער השחור. במסלול השתמשנו בכרטיס האדום החל מהערב של היום השלישי בטיול, כך שמרבית האטרקציות היו כבר כלולות בכרטיס).

יום מספר 1 ביער השחור – מתחילים!

את הטיול החלטנו שנתחיל באזור פארק אירופה שביישוב רוסט, הרעיון שעמד אחרי ההחלטה הוא:

  • להתחיל מהמקום הצפוני ביותר בטיול שלנו ומשם להדרים חזרה.
  • לוודא שאנחנו מקדישים לפארק המעולה הזה את הזמן המגיע לו ולשקול האם צריך להיות בו יום אחד או יומיים.

ביום הזה נחתנו עם איזיג'ט בשדה התעופה בבאזל אספנו את הרכב השכור ששכרנו דרך רנטאלקאר (שודרגנו ללא חיוב לרכב מסוג ג'יפ) ונסענו מרחק של כשעה וחצי לכיוון רוסט, הנחנו את הדברים, נחנו קצת ואפילו עשינו הליכה קצרה ממקום הלינה המעולה שמצאנו אצל Ferienwohnungen Nicole Schmider לכיוון פארק אירופה כדי שנוכל להכיר קצת את המקום ולהתחיל להתרגש ליום המחר.

יום מספר 2 ביער השחור – פארק אירופה

את היום השני לטיול, כמו שבטח ניחשתם, התחלנו בהליכה קצרה לפארק אירופה ממש עם פתיחת השערים. הגענו עם הכרטיסים אותם רכשנו מראש ונכנסו ללא עיכובים מיותרים, מיד כשנכנסו לפארק פנינו שמאלה לכיוון הוולונטריום שהתור בו היה ממש קצר ומיד אחריו עלינו על הרכבת לכיוון ספרד להתחלת הטיול בפארק.
טיפים לטיול בפארק שמתבססים על החוויה שלנו תוכלו למצוא בקישור הבא: טיפים לביקור בפארק אירופה. אחד הימים הכי מהנים שעברנו, פשוט לא רצינו לצאת מהפארק הזה!

פארק אירופה Blue Fire

יום מספר 3 ביער השחור – חבל אלזס

מכיוון שלא ידענו אם נצטרך יום אחד או שניים לפארק אירופה, החלטנו להשאיר את היום השלישי עם שתי חלופות אפשריות.

האחת להשאיר יום נוסף לפארק אירופה (מה שלא היינו צריכים לעשות בסופו של דבר)

השנייה לתכנן מסלול אחר לאזור חבל אלזס שבצרפת.

התעוררנו שתינו קפה, קצת קרונפלקס ויצאנו לדרכנו לכיוון צרפת. התחלנו את דרכנו לכיוון טירת הוט קניסבורג המפורסמת, הדרך לטירה מדהימה בעיניי, לפני העליה להר נפרשים כרמים רבים ומדהימים שמשמשים רקע מדהים לתמונות הרבות שצילמנו במקום. התחלנו בעלייה לכיוון הטירה, במרחק קצר מהפסגה תתחילו לראות רכבים חונים בצידי הדרך. זוהי החניה של המקום, במידה ואינכם רוצים לטפס בעליה היחסית תלולה, מומלץ להמשיך עם הרכב עד לכניסה עצמה, להוריד את נוסעי רכב ואז רק הנהג יעשה סיבוב סביב הטירה ויחנה את הרכב במקום הפנוי הראשון שהוא מוצא.

העברנו מספר שעות הטירה, התרשמנו מהנוף המדהים שבפסגה, סיירנו בחדרים והצטלמנו ליד התותחים שבקומה העליונה. סיימנו את הסיור והתחלנו לרדת מטה לכיוון הר הקופים. חוייה כיפית במיוחד, בכניסה קיבלנו מעט (ממש מעט) פוקפוקרן כדי להאכיל את הקופים שבדרך, הסתובבנו בניהם, הצטלמנו וקדימה לכיוון קולמר.
הר הקופים באלזס
הר הקופים באלזס

כשהגענו לקולמר היה חם! ואני מתכוון לממש חם כך שלא ממש יצא לנו להסתובב במקום יותר מידי. החנינו בחניה שבRue Des Ancetres נעזרנו בכמה מקומיים שהסבירו לנו איך בדיוק עובדים המדחנים שבמקום. והלכנו הליכה קצרה לכיוון תחנת הרכבת הירוקה. עלינו על הרכבת לסיור בעיר (הסיור המודרך היה בעברית כך שגם הילדים יכלו להבין), עשינו סיבוב קטן בעיר ויצאנו לדרכנו לכיוון אגם טיטיזה למקום האירוח המעולה שכולל את הכרטיס האדום Pension Bergseeblick, קיבלו את פנינו והראנו לנו את החדר המטבחון הקטן שפתוח 24 שעות ובו שתיה חופשית וחטיפים, לקחנו משהו קטן ויצאנו לכיוון באד פרדייס, פארק המים המעולה שנכלל בכרטיס האדום ושביקרנו בו כמעט בכל סוף יום.

חוות הדעת של הילדים על הפנסיון בטיטיזה
חוות הדעת של הילדים על הפנסיון בטיטיזה

יום מספר 4 ביער השחור – פלדברג וטודנאו

קמנו יחסית די מוקדם, אכלנו ארוחת בוקר קלילה במקום, והתחלנו במסלול האטרקציות של הכרטיס האדום. הגענו למתחם פלדברג, חנינו בחניה המקורה והתחלנו את היום בפארק החבלים החיצוני שבפלדברג (חשוב להזמין מקום לפני ההגעה), אטרקציה מומלצת ביותר. כשהגענו כמעט 80% מהמבקרים במקום היו ישראלים מה שהוביל את המדריך במקום להסביר את ההוראות בעברית למבקרים (במיוחד שימוש במילים, לאט לאט, זהירות, עצור ועוד).

לאחר שנהנו בטיפוס ועברנו את המכשולים השונים המשכנו למתחם פאנדורה הסמוך. במתחם נכנסו למתחם הטרמפולינות (מחייב רכישת גרביים מיוחדות) וההחלקה על הכאילו קרח (משטח סינטטי). אחרי שהתעייפנו המשכנו לכיוון רכבל פלדברג, עלינו לפסגת ההר, קפאנו מקור מהרוחות שבמקום (תלבשו בגדים חמים!), המשכנו לכיוון מגדל פלדברג (לצערנו היה סגור לרגל שיפוצים), נחנו על ספסלי הענק שנמצאים בסמוך אליו, סיירנו במקום וירדנו חזרה ברכבל.

בדרכנו לכיוון הרכב, נכנסו לבית הטבע לסיבוב קצר, לא משהו מדהים במיוחד אבל די נחמד וגם ככה על הדרך חזרה לרכב.

אחרי שסיימנו את כל האטרקציות שבמקום, כבר היה אחר הצהריים והחלטנו לנסות את מזלנו וללכת לכיוון מגלשות טודנאו, ההחלטה התבררה כמוצלחת במיוחד. התורים לא היו ארוכים כלל. עלינו ברכבל לפסגה וגלשנו במגלשות המדהימות!! לחלוטין אחת האטרקציות שהכי אהבנו ביער השחור.

כשירדנו מהמגלשות, חיפשנו מקום לאכול והגענו לBella Italia שם הזמנו כמה פיצות טעימות במיוחד, לפני החזרה לטיטיזה נכנסו לסופר הקרוב בשם PENNY עשינו כמה קניות והשלמות וחזרנו לPension Bergseeblick, נחנו קצת וקדימה שוב לבאד פראדייס.

הנוף ממרומי הר פלדברג
הנוף ממרומי הר פלדברג

יום מספר 5 ביער השחור – טודנאו ופארק שטינואסן

את היום החמישי, איך הזמן טס שנהנים… התחלנו שוב במגלשות טודנאו, כל כך נהנינו אתמול שהחלטנו לחזור שוב, המגלשות חינם בכרטיס האדום כך שההתלבטות הייתה די קצרה. אחרי שירדנו מהמגלשות המשכנו לכיוון מפלי טודנאו, בטעות המשכנו לכיוון הכניסה העליונה במקום הכניסה התחתונה, חזרנו חזרה לכניסה הנכונה (היא ממוקמת מול קיוסק שהנמצא מול אחד הפיתולים), בכניסה נמרחנו בחומר נגד קרציות (בגדול נראה לי די מיותר אבל לא לקחנו סיכון), ההליכה למפלים מהכניסה התחתונה היא די פשוטה ומדובר בשביל די ישר. הגענו למפלים, גם בהם כמו בפסגת פלדברג ישנם ספסלי ענק למנוחה.

כשסיימנו את הביקור במפלים המשכנו את דרכינו לכיוון פארק השעשועים שטינואסן, מדובר בפארק שעשועים די גדול שכולל אטרקציות חביבות ביותר, העברנו במקום כמעט את כל היום, גלשנו אינספור פעמים במגלשות ההרים, מזחלות הרים, רכבת בסגנון חללית, עלינו על הגשר ובכלל התסובבנו בפארק עצמו.

בתכנון המקורי היינו אמורים להגיע גם לרכבל שאואינסלד (לא בכרטיס האדום) אבל בסוף זה לא הסתדר אז ויתרנו וחזרנו נחשו לאן.. באד פראדייס כמובן.

יום מספר 6 ביער השחור – שלוכזי

את היום השישי החלטנו להקדיש לכיוון אגם שלוכזי והאזור. התחלנו את היום בספאס פארק עם המתקנים המצחיקים שבמקום, מומלץ במיוחד לנסות את הגולף כדורגל, הסאגווי והבועה הגדולה שנכנסים אליה ומתנגשים אחד בשני. בהמשך עברנו לאגם שלוכזי לשיט ולאקווה פאן הקרוב (לטעמי לא משהו מיוחד מידי למרות שהילדים לא ממש רצו לצאת מהבריכה שבמקום).

אחרי שהתייבשנו ואכלנו משהו קטן המשכנו את דרכנו לכיוון העיירה Löffingen למשחק עם הרכבים החשמליים ששם, נחמד אבל לא שווה נסיעה במיוחד. תיכננו לעצור גם בפארק המיני גולף האתגרי שבליקריץ הסמוכה אבל לצערנו כשהגענו למקום האטרקציה הייתה סגורה.

הפעם לא הלכנו לבאד פרדייס כי הבריכה שבאמצע היום די עשתה את העבודה מבחינת הילדים.

שיט באגם טיטיזה
שיט באגם טיטיזה

יום מספר 7 ביער השחור – טיטיזה

את היום השביעי שהיה גם יום שבת החלטנו להקדיש לאגם טיטיזה, כך שלא היינו צריכים להניע את הרכב. התחלנו כמובן בארוחת בוקר, משם הלכנו הליכה קצרה לטיילת הסמוכה, שם נכנסו למוזיאון הרכבות החשמליות, מוזיאון מומלץ לחובבי הרכבות עם דגש על החלק שבקומה השלישית.

המוזיאון נמצא באותה כניסה של המיני גולף כך שמיד כשסיימנו עם המוזיאון עברנו לחלק של המיני גולף. המסלול מיני גולף מעולה! מצחיק, מאתגר וכייפי במיוחד. רק תיזהרו לא ליפול למים כמו שקרה לאחי בניסיונותיו להוציא כדור מהמים 🙂

אחרי המיני גולף המשכנו את המסלול בטיילת, עצרנו לגלידה, המשכנו לגלגל הענק והנוף המדהים שרואים ממרומי הגלגל, שיט באגם, עשינו כמה קניות של שעוני קוקיה ומזכרות שונות. חזרנו לחדר לאכול ולנוח קצת בצהריים ולאחר מכן המשכנו לכיוון באד פראדייז.

יום מספר 8 ביער השחור – שעון קוקיה וראוונה שלוכט

היום השמיני הגיע ואוטוטו הטיול נגמר, היער השחור מוכר כמקום הולדתו של שעון הקוקיה אז איך אפשר בלי לבקר באחד מהם. מכיוון שרצינו גם לשלב טבע הנכסנו את כתובת שעון הקוקיה שליד שביל ראוונה שלוכט, חנינו בחניה והליכה קצרה הביאה אותנו לאוסף של תיירים שמסתכלים על השעון ומחכים שיתחיל לנוע, בנתיים נכנסנו לחנות הזכוכית שבמקום לצפייה בהליך ניפוח הזכוכית, יצאנו חיכינו כמה דקות כדי לראות את השעון זז עם הדמויות המרקדות ומשם לכיוון שביל ראוונה שלוכט שנמצא מאחרי המלון שבמקום, בדיוק מתחת לקשתות הגשר הענק. השביל מדהים! כמה מים, כמה ירוק הסתובבנו בו, עברנו בשבילים, טיפסנו במדרגות ובאמצע הדרך הסתובבנו וחזרנו חזרה במסלול שבו הגענו.

מכיוון שהילדים רצו שוב פארק חבלים, חזרנו למתחם פאנדורנה, שם נכנסנו לפארק החבלים המקורה שבמקום. פארק מעולה עם מכשולים שונים ומגוונים.

יום מספר 9 ביער השחור – פרייבורג

השוק בפרייבורג
פירות בשוק בפרייבורג

את היום התשיעי הקדשנו לבירת האזור, העיר פרייבורג, חנינו בקניון והלכנו מרחק קצר לכיוון השוק, עצרנו לקפה בסטארבאקס, ערכנו קניות בחנויות הרבות, ביקרנו בשוק וטעמנו מאכלים מקומיים ופירות מקומיים שלא ממש יצא לנו לראות בארץ. אחרי עוד קצת קניות המשכנו לקאטרינג מומלץ שנמצא בקרבת המקום. הקארטינג ממוקם במתחם מקורה שבו יש מסלול מעגלי, הילדים וגם אנחנו אהבנו מאוד (לא נמצא בכרטיס האדום). משם הצפננו לכיוון מפלי טריטנברג המרשימים, נכנסנו בכניסה האמצעית (הכניסה ללא עלות) הילדים ואחי ירדו במסלול הרגלי כלפי מטה ואני חזרתי לרכב כדי לחכות להם בתחתית המפלים.

יום מספר 10 ביער השחור – מפלי הריין

היום האחרון שלנו ביער השחור הגיע, מחר עולים על טיסה מוקדם בבוקר, מכיוון שכל הטיול היה מתוכנן מצפון לדרום אספנו את כל הציוד, נפרדנו לשלום מהמארחים, וקדימה הגיע הזמן להדרים עוד קצת לכיוון שוויץ, תחילה עצרנו בעירייה שטיין אם ריין הציורית וסיור קצר, משם למפלי הריין המדהימים, אי אפשר לתאר במילים את העוצמה והיופי של המפלים הללו. חנינו בצד הטירה, ירדנו במורד המדרגות עם עצירות אינסופיות של לתמונות ולהתרשמות מעוצמת המים. כאשר הגענו לתחתית המסלול עלינו על הסירה לצד השני ומשם לקחנו את הסירה הורודה שעושה את המסלול הארוך עם הסבר בעברית.

מפלי הריין
מפלי הריין

בסיום ולפני החזרת הרכב עצרנו במולהאוס ומוזיאון הרכבים (נחמד אבל לא ממש התלהבנו מהמקום) ומשם למלון האחרון שהזמננו ושנמצא בקרבת השדה התעופה Brit Airport Club Hotel, מכיוון שבחרנו במלון שמאפשר שאטלים בחינם החזרנו את הרכב יום לפני בצורה רגועה ומול נציג שאישר שהרכב הוחזר בצורה תקינה. הזמנו שאטל למלון וכשנכסנו לחדר התברר לנו שהגענו למלון מעולה! נכנסנו גם בו לבריכה והגקוזי שבקומת הקרקע (הבריכה הייתה כמעט ריקה כך שהרגשנו בבריכה פרטית), הלכנו לישון מוקדם כדי להתכונן לטיסת הבוקר, כמובן לא לפני שהזמנו שירות השכמה ושאטל לשדה התעופה.

היה מהנה בטירוף!! אנחנו עוד נחזור

ותודה לקבוצת  הפייסבוק היער השחור – מטיילים ביער השחור גרמניה על הטיפים

אז מה היה לנו?

תודה שהצטרפת

המידע שביקשת כבר בדרך!
במידה ולא מצאת אותו בתיבה הראשית כדאי לבדוק גם בתיבת קידומי המכירות או הספאם (גם זה קורה לפעמים)
כמובן לא לשכוח להוציא אותו משם, כדי שתוכלו לקבל גם את שאר החומרים שהבטחתי לשלוח לכם

מתעניינים ביער השחור?

הצטרפו אלינו לקבוצת הפייסבוק ונשמח לעזור.

מתעניינים ביער השחור?

למה להתלבט לבד? הצטרפו אלינו לקבוצת הפייסבוק ותוכלו לשאול את מי שכבר ביקר במקום.