10 טיפים ועצות לטיול משפחתי ביער השחור

סיפור הטיול של ישראל ביער השחור

תודה לכולם על הטיפים והעצות המועילות. תורם את חלקי לקבוצה:
5 נפשות, 3 בנים (14, 10.5, 😎. 13 יום טיול (ברוטו). 10 עצות להורים לטיול מהנה ומשמעותי:

 1. לשחרר, להרפות, לא להיות מכווצים ולחוצים. הילדים לא רצו לעלות על המתקנים בפארק אירופה. ניסינו לשכנע, לא רצו, שחררנו. היינו יום מלא בפארק והם בחרו מה מתאים להם. היה לנו כיף לשחק כדורגל 2*2 בפאנדורנה. אז יאללה, בילינו שם עוד שעה ואפילו חזרנו לשם להשלים את הקיר טיפוס שלא הספקנו. כמעט בכל יום מימי הטיול שילבנו מסלול בטבע עם אטרקציה, דבר לא מסובך ביער השחור.
 2. לנוח, להתנתק ולרוקן את הראש. לנסות לשבת מול המפל או האגם או הנוף עם בירה ו…לבהות! כלום! ריק! לא הבוס בעבודה (תחליפו סים) לא חדשות עם מבצעים וטילים, לא פודקאסטים על יוקר המחיה בארץ… אנחנו הישראלים עוברים מטרפת אחת של החיים בסיר לחץ לטרפת אחרת של טיול כי מה? אנחנו פראיירים?!?! לקחנו חופש מהעבודה שילמנו על כרטיסי טיסה ושכרנו רכב, אז יאללללה לתת בראש 08:30-22:00. אז מה יקרה אם תעשו במשך כל הטיול פחות 3 אתרים???? כן, גם כאלה שכתבו עליהם שהם must ואסור לפספס. אנחנו היינו בבאד פרדייס ולא עשינו את רולנטיקה שהוגדר בכל הקבוצות כאתר חובה (לילדים שלנו זה הספיק). דרך אגב, בנחיתה חזרה בנתב"ג מחלקים לאלה שעברו את מסלול היער השחור רקע אדום וסיכת סיום מסלול.
 3. לצאת מאזור הנוחות, לנסות ולהתנסות בדברים חדשים, בייחוד כאלה שאין בארץ. להתנסות בנהיגה ב-30 קמ"ש שמאחוריך 10 רכבים ואתה נראה כמו מוביל שיירה של הלוויה מטעם חברה קדישא של היער. לעודד את הילד להזמין גלידה באנגלית שישבור את השיניים, לעזור לו מהצד ואחרי שקיבל את הגלידה לעוף עליו שהוא תותח על, לעודד את הילד לשחק עם ילד ממדינה אחרת, שידבר איתו באנגלית ואז אחרי שני משפטים יתברר לו שהוא גר לידו בקרית אונו. כמובן, להתנסות באטרקציות השונות שלעיתים גם לי הייתה תחושה ש… הולכים אל הלא נודע.
 4. לעודד את הילדים להכיר משהו אחר/שונה – תרבות אחרת, תרבות נהיגה אחרת, טבע, היסטוריה, שפה, נימוסים והליכות. סתם לקחת את הילדים לקניות בסופר שיראו משהו אחר – זה לא סופר זה בית מרקחת!!! (מבחינת השקט, הניקיון והסדר שלא לדבר על המחירים).
 5. לשתף במהלך הטיול את הילדים במסלול הכללי ובאתרים שתבקרו בהם כל יום ו..להקשיב להם. תבדקו איתם ממה נהנו יותר וממה פחות ותחדדו את הטיול, ע"פ מה שמתאים למשפחה שלכם. בסוף, ההחלטה בידכם. תנו לילדים תחושה שהם שותפים לדרך/לטיול והם גם מחליטים, גם אם זה לא בדיוק ככה. אצלנו סובלים מבחילות בנסיעות ארוכות ומפותלות והשתדלנו להתאים את הטיול למצב.
 6. לפתח עם הילדים שיחות עומק בנסיעות, במסעדות, בתור לרכבל או סתם בנקודות מעניינות. לעלות נושאים כמו: אם היית לך אפשרות, היית רוצה לעבור לגור בחו"ל/ביער השחור? מה היה לך יותר קל ומה היה מהווה עבורך אתגר? למה אתה הכי מתגעגע בארץ? לבן משפחה, חבר, חיה, מאכל?
 7. כל תכנית היא בסיס לשינויים! הלוגיסטיקה חשובה, התכנון חשוב מאוד להצלחת הטיול. לא להיות מקובעים ולהפעיל גמישות מחשבתית. אומר זה שרב עם אשתו על המסלול באחד מימי הטיול. מעבר לכך, בטיול של שבועיים עם מתבגרים שרוצים לישון בבוקר עוד קצת, כדאי לסמן כבר בשלב התכנון יומיים לא צמודים שמתחילים בהם מאוחר יותר ומבקרים באתרים קרובים יחסית. כלומר, 4 ימי טיול מלאים ורחוקים ואז יום אחד רגוע וקרוב יחסית.
 8. הגודל לא קובע!!!! אם עשיתם מגלשה פחות ארוכה ופחות מהירה ב-3 קמ"ש מהמגלשה בטודנאו, אבל עדיין היה כיףףף בטירוף! מה זה משנה??? ביער יש איזה 7000 פארקי חבלים, 5000 אתרי מגלשות הרים ו-3000 פארקי מים. בסוף הטיול מפלס הכיף יהיה 9.2 ולא 9.3, נו אז?!?! לי אישית, נשאר טעם של עוד.
 9. מטרת העל של הטיול – גיבוש משפחתי תוך כדי הנאה, יצירת חוויות משמעותיות והתנסות בדברים חדשים. גיבוש=ביחד ובכיף. לנו במשפחה יש צחוקים משלנו, שמות מצחיקים לכל אחד ותוך כדי הטיול, נזכרנו וצחקנו על רגעים שעברנו בטיול, לפעמים רגעים מאתגרים.
 10. עצות לגברים שבינינו, אל תעשו טעויות של מתחילים! היא יודעת מה נכון לך, לילדים ולה. כידוע לכם, היא גם תמיד צודקת!!! תנו לה להוביל! או לפחות תנו לה את התחושה שהיא מובילה.
  יאללה, מתחילים לחזור…

סיפור הטיול שותף בקבוצת הפייסבוק שלנו על ידי Israel Beck והועלה לאתר באישורו

אז מה היה לנו?

תודה שהצטרפת

המידע שביקשת כבר בדרך!
במידה ולא מצאת אותו בתיבה הראשית כדאי לבדוק גם בתיבת קידומי המכירות או הספאם (גם זה קורה לפעמים)
כמובן לא לשכוח להוציא אותו משם, כדי שתוכלו לקבל גם את שאר החומרים שהבטחתי לשלוח לכם

מתעניינים ביער השחור?

הצטרפו אלינו לקבוצת הפייסבוק ונשמח לעזור.

מתעניינים ביער השחור?

למה להתלבט לבד? הצטרפו אלינו לקבוצת הפייסבוק ותוכלו לשאול את מי שכבר ביקר במקום.