טיפים להזמנת לינה ביער השחור

טחנת קמח ביער

איפה כדאי לישון ביער השחור?

היער השחור הוא אזור די גדול אשר כולל בתוכו אלפי מקומות לינה שונים ומגוונים ולכן לא פעם עולה השאלה היכן כדאי לישון על מנת למצות את הטיול בצורה מיטבית ולהיות קרובים ככל האפשר לאטרקציות השונות.

לטעמי האזור המתאים והמומלץ ביותר ללינה באזור היער השחור הוא אזור דרום היער השחור ובקרבת אגם טיטיזה והיישובים הסמוכים אליו (הינטרצארטן, פלדברג, לנצקריש, לופינגן ועוד)  ההמלצה רלוונטית בעיקר עבור משפחות שמגיעות למקום, הסיבה לכך היא שמרבית האטרקציות המשפחתיות מרוכזות באזור זה, כפי שתוכלו לראות במפת האטרקציות שלנו.
במידה ואתם מגיעים למקום כזוג ומחפשים יותר אתרי טבע ונופים תוכלו לחפש מקומות לינה בצפון היער השחור (כמובן בכפוף למסלול הטיול שתכננתם).

אזורים מומלצים ללינה ביער השחור

אזור פארק אירופה ופארק רולאנטיקה

אזור נוסף אותו ניתן לשקול בעת חיפוש מקום לינה ביער השחור, הוא אזור העיירה רוטס שליד פארק אירופה, לדעתי המקום מתאים כעצירת לינה נוספת במהלך הטיול ולא כמקום לינה מרכזי, אך הוא בהחלט מתאים למי שמעוניין ללון קרוב לפארק ולחסוך את הנסיעה אליו – מקומות לינה באזור פארק אירופה.

לינה בקרבת שדה התעופה

במידה ואתם מגיעים בטיסת לילה, או ממריאים חזרה לארץ בטיסה מוקדמת בבוקר, ייתכן ותרצו לישון בקרבת שדה התעופה, לשם כך תוכלו להיעזר בקישור הבא המרכז מידע על שדות התעופה שביער השחור וכולל קישורים למקומות לינה הנמצאים בקרבתם – שדות תעופה ביער השחור.

אתרים מומלצים להזמנת לינה ביער השחור

הערה חשובה: לפני שאתם מזמינים מקום לינה ביער השחור, וודאו שאתם מודעים לכל התשלומים הנדרשים. בעת הזמנת מקום הלינה ביער תדרשו לתשלומים שונים המופיעים בדף התשלום (לרוב תחת הכותרת חיובים נוספים), התשלומים כוללים בעיקר מיסים דוגמת מס תיירות, מס ספא, פקדונות וכו'. כל מקום לינה ודרישות התשלום שלו ולכן יש לוודא שאכן ולקחתם זאת בחשבון. 

בוקינג – Booking.com

לוגו בוקינג

אתר בוקינג המוכר הוא מקום מצוין לחיפוש לינה באזור היער השחור, באתר תוכלו למצוא מגוון רחב של אפשרויות לינה באזור היער.
היתרון הגדול של האתר הוא הממשק שקיים בעברית כולל שירות לקוחות בעברית

למרות שאתר בוקינג מוכר מאוד בקרב הקהל הישראלי, מציע לעבור על המדריך המקיף שכתבנו עבורו, הכולל הסברים מפורטים איך מבצעים הזמנה באתר ואיך מוצאים דילים משתלמים שיתאימו לדרישות שלכם, מדריך מקיף להזמנת לינה מאתר בוקינג

טיפים להזמנה בבוקינג

 • מחיר – בוקינג מתחייבת למחיר הזול ביותר כך שאם תמצאו מחיר זול יותר באתר אחר, בוקינג מתחייבת להשוות את המחיר למחיר שתמצאו. חשוב לשים לב שצריך שההזמנה תיהיה באותם תנאים, באותם תאריכים ובאותו סוג חדר בדיוק.
 • מעוניינים במקומות לינה הכוללים את הכרטיס האדום? תוכלו להשתמש ברשימת המקומות שמספקים את הכרטיס האדום של היער השחור או לחילופין להשתמש באתר של בוקינג שבו תוכלו (לרוב) לראות האם מקום לינה מסויים מספק את הכרטיס, ההתייחסות לכרטיס תופיע בדרך כלל בתחתית הדף של מקום הלינה תחת החלק האותיות קטנות (בכל מקרה מומלץ לבדוק מול מקום הלינה עצמו האם הוא מספק את הכרטיס מכיוון שחלק מהמקומות לא מציין זאת למרות שהוא מנפיק את הכרטיס)
 • מטיילים בצפון היער השחור ומעוניינים במקומות לינה הכוללים את הכרטיס היער השחור פלוס? תוכלו להשתמש ברשימת המקומות שמספקים את כרטיס היער השחור פלוס או לחילופין להשתמש באתר של בוקינג שבו תוכלו (לרוב) לראות האם מקום לינה מסויים מספק את הכרטיס, ההתייחסות לכרטיס תופיע בדרך כלל בתיאור או בתחתית הדף של מקום הלינה תחת החלק האותיות קטנות (בכל מקרה מומלץ לבדוק מול מקום הלינה עצמו האם הוא מספק את הכרטיס מכיוון שחלק מהמקומות לא מציין זאת למרות שהוא מנפיק את הכרטיס).
 • ביטול הזמנה – בחלק ממקומות הלינה בבוקינג ישנה אפשרות לביטול ההזמנה, קראו היטב את הנהלים וההנחיות לכל מקום ובמידה והזמנתם וברצונכם לבטל עשו זאת במועד כדי שלא תצטרכו לשלם פעמיים.
 • חוות דעת – בוקינג בדומה לאתרים אחרים מאפשרת למי שהתארח במקום לרשום חוות דעת על מקום האירוח, קראו היטב את חוות הדעת, לא רק את חוות הדעת החיוביות שמופיעות בצורה בולטת אלא גם ואפילו חשוב יותר את חוות הדעת השליליות ובדקו אילו נקודות עלו בהם והאם נקודות אילו מהותיות עבורכם.
 • ציון – אני נוטה לרוב לא לקחת מקומות לינה שהציון שלהם הוא מתחת לציון 8.0, כמובן שהדבר תלוי במספר המדרגים, מהם התלונות שהופיעו בהערות, אך זהו כלל האצבע שאני פועל לפיו וכמובן שכל אחד יפעל כראות עיניו.
 • אל תילחצו – בוקינג ידועים במניפולציות שהם עושים על הגולשים, הזמינו עכשיו, חדר אחרון ועוד. אל תילחצו יותר מידי, קיראו את כל התוכן, בידקו ורק אם הדיל באמת מתאים לכם תזמינו.

>> לחצו כאן לחיפוש מקום לינה דרך בוקינג << 

Vrbo.com

לוגו Vbro

אתר Vrbo (אשר נקרא בעבר HomeAway) הוא חברת בת של ענקית התיירות אקספדיה והוא מקביל לאתר Airbnb המפורסם.
גם כאן מדובר במקומות ששייכים לרוב לאנשים פרטיים. באתר תוכלו למצוא מידע מקיף על מקום הלינה, חוקי הבית , תמונות, חוות דעת ועוד.

טיפים להזמנה בVrbo

 • קיראו את המידע והתגובות של מי שכבר התארח במקום ושימו לב להערות.
 •  כרטיס אדום – קצת קשה לחפש מקומות לינה שמעניקים את הכרטיס דרך מנוע החיפוש של האתר, אבל במידה והמקום מציע את הכרטיס הדבר לרוב יופיע בחלק התיאור של המקום.
 •  שימו לב שחלק מהמקומות מאפשרים הזמנה ישירה וחלק מחייבים יצירת קשר עם המארח כדי שייאשר את ההזמנה.
 •  כל מארח קובע לעצמו את אפשרויות ביטול ההזמנה, שימו לב לסעיף זה לפני ההזמנה בפועל. 
 • קראו היטב את חוקי הבית, היות ומדובר לרוב בבתים של אנשים פרטיים לכל אחד יש את החוקים והשיגעונות שלו, בדקו שאכן החוקים מקובלים עליכם.
 • זיכרו מדובר לרוב בבתים פרטיים אנא שימרו על הרכוש והקפידו להחזיר את הבית נקי ותקין.

>> לחצו כאן לחיפוש מקום לינה דרך Vrbo<< 

אתרים נוספים בהם תוכלו לחפש מקומות לינה הם:

Tripadvisor – אתר אשר מוכר בעיקר בכל הנוגע לחוות דעת על אטרקציות ומסעדות שונות, באתר ישנו מנוע חיפוש שעורך השוואות בין אתרי התיירות השונים.

Agoda – אתר הפועל במתכונת דומה לאתר בוקינג ובו ניתן למצוא מחירי ללינה במקומות שונים

אתר הכרטיס האדום – Hochschwarzwald.de

לוגו הכרטיס האדוםאתר hochschwarzwald.de הוא האתר הרישמי של החברה המנפיקה את הכרטיס האדום. באתר תוכלו למצוא רשימה של מקומות לינה אשר מספקים את הכרטיס האדום וגם כאילו שלא.

שימו לב האתר לא מאפשר הזמנה אונליין של מקומות הלינה אלא משמש כפלטפורמה ליצירת קשר עם המקומות, ברגע שתמצאו משהו שמתאים לרצונותיכם תצטרכו ליצור קשר עם המקום ולהמתין לתשובה (שלא תמיד מגיעה) ממקום הלינה.

טיפים להזמנה בhochschwarzwald.de

 •  זיכרו האתר לא מאפשר הזמנה אונליין ולכן תצטרכו להתכתב עם מקום הלינה ולוודא שהמקום פנוי בתאריכים המבוקשים.
 • האתר מופיע בשפה הגרמנית ולכן מומלץ לעשות שימוש בגוגל טרנסלייט לתרגום האתר
 • קחו בחשבון שלגרמנים קצב משלהם, לפעמים לוקח מספר ימים עד שהם יגיבו לכם חזרה ולפעמים גם לא יגיבו בכלל, קחו זאת בחשבון.

אייר בי אנד בי – Airbnb.com

לוגו Airbnb

אתר Airbnb הפך לשם דבר בכל הנוגע להזמנת דירות בחו"ל החל מדירות סטנדרטיות ועד לאוהלים ובתים בין העצים.  

טיפים להזמנה בAirbnb

 • האתר מוכר בזכות המידע הרב והמקיף שיש בו, קיראו את התוכן, שימו לב גם לתגובות השליליות וצרו קשר עם המארח כדי לוודא שאכן מה שמוצע לכם מתאים לדרישות שלכם.
 •  כרטיס אדום – קצת קשה לחפש מקומות לינה שמעניקים את הכרטיס דרך מנוע החיפוש של האתר, אבל במידה והמקום מציע את הכרטיס הדבר לרוב יופיע בחלק התיאור של המקום.
 •  שימו לב שחלק מהמקומות מאפשרים הזמנה ישירה וחלק מחייבים יצירת קשר עם המארח כדי שיאשר את ההזמנה.
 •  כל מארח קובע לעצמו את אפשרויות ביטול ההזמנה, שימו לב לסעיף זה לפני ההזמנה בפועל. הסבר על מדיניות הביטולים.
 • קראו היטב את חוקי הבית, היות ומדובר לרוב בבתים של אנשים פרטיים לכל אחד יש את החוקים והשיגעונות שלו, בדקו שאכן החוקים מקובלים עליכם.
 • זיכרו מדובר לרוב בבתים פרטיים אנא שימרו על הרכוש והקפידו להחזיר את הבית נקי ותקין.

סוגי מקומות הלינה ביער השחור

ביער השחור תוכלו למצוא מגוון של מקומות לינה, מלונות אשר מרוכזים בעיקר בערים המרכזיות דוגמת פרייבורג, אכסניות, אך בעיקר ניתן למצוא בו בתי ארחה וצימרים אשר פזורים בכל שטח היער השחור. חלק מהמקומות כוללים ארוחות בוקר וחלק כוללים מטבח מאובזר אשר יאפשר לכם גמישות מבחינת בישול המזון.
כל הרכב יוכל למצוא לעצמו מקום מתאים ולכן הגדירו מראש מהם הדרישות שלכם ומצאו את המקום המתאים ביותר.
לנוחיותכם בקישור המצורף ריכזנו עבורכם מספר מקומות לינה שהומלצו על ידי המטיילים באזור תוך ציון האם המקום מספק ארוחת בוקר, האם הוא כולל מטבח מאובזר ועוד – מקומות לינה ביער השחור.

טיפים נוספים

מספר טיפים שימושיים שיעזרו לכם לבחור את מקום הלינה המתאים ביותר

 1. ההמלצות לגבי מקום הלינה תלויים בסופו של דבר בתכנון הטיול שלכם, נסו למצוא מקום לינה שנמצא יחסית קרוב לאטרקציות העיקריות בהן תרצו לבקר ובכך תחסכו זמני נסיעה ארוכים.
 2. במידה ואתם שוכרים רכב, וודאו את נושא החניה באזור מקום הלינה, האם יש מקום חניה שכזה והאם הוא בתשלום או בחינם.
 3. שימו לב לתשלומים הנוספים הנדרשים בהזמנת מקום לינה, דוגמת מיסי תיירות.
 4. במידה וביצעתם הזמנות כפולות למקומות הלינה, וודאו כי בסופו של דבר ביטלתם את הזמנות הגיבוי על מנת שבסופו של דבר לא תצטרכו לשלם עליהם שלא לצורך.
 5. השוו מחירים וזמינות בכמה אתרים.
 6. וודאו מראש עם מקום הלינה שאכן המקום משוריין לכם (אם הזמנתם דרך בוקינג תוכלו לעשות זאת בתיבת הפניות של מקום הלינה), וכמו כן וודאו את שעות הקבלה (במיוחד אם אתם מגיעים בשעות מאוחרות).
 7. אם אתם מגיעים בתקופת הקיץ, יש לקחת בחשבון כי מרבית מקומות הלינה ביער השחור אינם ממוזגים (לרוב גם אין צורך), כך שאם נושא המיזוג ממש קריטי עבורכם מומלץ לבדוק את הקישור הבא – מקומות לינה ממוזגים ביער השחור.
 8. בסיום החופשה וודאו כי אתם מחזירים את החדר בצורה נאותה, זכרו כי בסופו של דבר אתם השגרירים של ישראל בחו"ל.

חופשה מהנה!

אז מה היה לנו?

תודה שהצטרפת

המידע שביקשת כבר בדרך!
במידה ולא מצאת אותו בתיבה הראשית כדאי לבדוק גם בתיבת קידומי המכירות או הספאם (גם זה קורה לפעמים)
כמובן לא לשכוח להוציא אותו משם, כדי שתוכלו לקבל גם את שאר החומרים שהבטחתי לשלוח לכם

מתעניינים ביער השחור?

הצטרפו אלינו לקבוצת הפייסבוק ונשמח לעזור.

מתעניינים ביער השחור?

למה להתלבט לבד? הצטרפו אלינו לקבוצת הפייסבוק ותוכלו לשאול את מי שכבר ביקר במקום.